Logo
Nevíte si rady? Napiště nám.
0 ks
za 0 CZK
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 999 CZK a máte dopravu ZÁSILKOVNOU NA POBOČKU ČR ZDARMA Poštovné zdarma SE NEVZTAHUJE NA STAVEBNICI CONNETIX MEGA 212KS, více kusů stavebnic Connetix a větší stavebnice od GRIMMS. Pro tyto zvolte PPL nebo Českou poštu. Zásilkovna bere max 10kg.
Novinky
22.03.2020
Naše tipy pro děti 0-9 let
V prvním roce dítě zkoumá a poznává svět. Nejdříve pečlivým pozorováním všeho, co se kolem něj děje, a následně přejde na chuťové a hmatové zkoumání, ... číst celé
12.09.2021
Domácí a komunitní vzdělávání
Konečně jsme také pohnuli se sekcí domácí a komunitní vzdělávání Právě jsme doplnili : Inspirace na toto téma https://www.emimis.cz/INSPIRACE-c50_23... číst celé
14.04.2019
Hračky Legler, Goki, Grimms ...
Je nám potěšením nabídnout Vám hračky prvotřídních značek jako je Legler, Goki, Grimms, Bioboo, Albi . V naší nabídce Však naleznete i mnohem více . D... číst celé
Zobrazit všechny novinky

- INSPIRACE

Různá témata

-Sumerhill - Summerhill – Wikipedie (wikipedia.org) existuje také film Summerhill (2008) | ČSFD.cz (csfd.cz)

 

-Sudbury Sudbury (škola) – Wikipedie (wikipedia.org)

- Naomi Aldort Transforming Parent-Child Relationships - Naomi Aldort

 

-FB skupina Domácí a komunitní vzdělávání Domácí a komunitní vzdělávání | Facebook

 

-Zdeňka Šíp Staňková www.detijsoutakylidi.cz

 

-Velice časté téma - Co dělat za práci když chceme domácí vzdělávání? Domácí vzdělávání a práce aneb „Jak se uživíme?“ – DĚTI JSOU TAKY LIDI (detijsoutakylidi.cz)

 

- Posouváme hranice vzdělávání - SvobodaUčení.cz (svobodauceni.cz)

 

-Peter Gray - např. zde Peter Gray, Autor SvobodaUčení.cz (svobodauceni.cz)

 

- Seznam škol zapojených do Pokusného ověřování kombinovaného vzdělávání.docx, MŠMT ČR (msmt.cz)

 

-Veronika Hurdová www.krkavcimatka.cz

 

- www.nadanedeti.cz - existuje i skupinka na facebooku Nadané děti. Můžete se tam přidat i bez ,,diagnozy" MIND a jiné. Časté ,,příznaky" MIND jsou podobné, zaměnitelné s ADHD, PAS, Aspengr. syndromem atd. Diferenciální diagnostika je velice obtížná, ale pokud vyloženě papír z PPP nepotřebujete kvůli individuálnímu vzdělavacímu plánu, podpůrným opatřením pro nadané atd, tak ani diagnoza není nutná. Skupinka je fajn pro inspiraci a porozumnění dětem, které mají trochu jiné nastavení než je běžný ,,standart" v pohledu na chování, zájmy atd.

 

 

 

Podklady k výuce a studijním materiálům

www.gramar.in čeština- 1. - 6. ročník ZŠ klasicky i formou her a zdarma.
 
www.detskestranky.cz web s omalovánkami, básničkami, písničkami, učením pomocí hry či zábavných pracovních listů ke stažení- vše odhadem 1.-4. třída ZŠ. Ale i šikovní předškoláci si zde vyberou. Web opravdu různorodý a zdarma.
 
Zlatka.in stránky pro získání finanční gramotnosti formou her pro 1. i 2. stupeň ZŠ, ale nalezneme zde i nějaké materiály pro SŠ. Stránky obsahují i pracovní listy online. Web je zdarma přístupný.
 
www.ucitelnice.cz zde nalezneme materiály do výuky, ale ke koupi. 
 
blog - Učit nebo neučit (ucitneboneucit.cz) informační web k domácímu vzdělávání, ale i k IV v předškolním povinném roce MŠ. Web spravuje paní Stáňa Kratochvílová, která měla - má vlastní děti v domácím vzdělávání a zároveň přezkušuje jiné domškoláky, zúčastňuje se různých diskusí na téma domácího vzdělávání atd. Naleznete zde dokumenty a žádosti ke stažení, návody. Také je zde i možnost individuální konzultace když si nevíte s domškolačením rady. 
 
VYPLOUVÁME!!! (skolakov.eu) - zajímavé výukové programy pro děti zdarma. 
 
 
 
Vzdělání a zábava
www.vida.cz - vědecký park v Brně. Zajímavé exponáty, které si mohou vyzkoušet děti i dospělí.
www.iqlandia.cz - vědecký park v Liberci. O trochu větší než brněnská Vida.